EMKO KOMBİ ARIZA, HATA KODLARI

Arıza kodu E01: Alev oluşmadı
Bu arıza kodunun anlamı kombi ateşleme sonrası alev oluşmadığını belirtiyor. Sırasıyla gaz yollarını kontrol edip kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi arayın. Kombi gaz valfi arızalı yada kablolarda kopukluk olabilir.

Arıza kodu: E02 Aşırı sıcaklık uyarısı
Kalorifer gidiş suyunun 105°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Öncelikle petek vanalarının, kombi alt vanalarının açık olduğundan emin olun. Resetleme işlemi yapın ve kombinin devreye girmesini bekleyin. Arıza devam ederse servisi arayın.

Arıza kodu E03 Hava akış problemi
Kombi devreye girdiğinde elektronik anakart hava akışını algılamadığı zaman bu hata kodu görülür. Bu arıza kodu ekranda görüldüğü zaman kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza tekrarlasa çözüm için servisi arayın. Anakart arızası, fan arızası, prosestad arızası yada baca yerinden çıkmış olabilir.

Arıza kodu E04 Düşük su basıncı
Kalorifer tesisatındaki su basıncı düşük olduğu zaman bu arıza kodu görülür. Kalorifer su basıncı değeri 1,5 bar olmalı. Su basıncı 1,5 bar seviyesine getirilirse sorun giderilir.

Arıza kodu: E05 Kalorifer sensörü arızası
Kalorifer hattının ısı sensöründe arıza yada kablolarda kopma var. Kalorifer hattı sansörü değişmesi için servis arayın.

Arıza kodu E06 Kullanım suyu sensörü arızası
Bu arıza kodunun anlamı sızcak su sensörünün arızalandığını belirtir arıza giderilmeden sıcak su alamazsınız. Sensörün değiştirilip arızanın giderilmesi için servisi aramalısınız.

Arıza kodu: E22 İşlemci hata uyarısı

Kombiyi resetleyin. Arızanın tekrarı halinde servisi arayın.

Arızakodu: E72 Konfigürasyon hatası
Emko kombiyi resetleyin arıza devam ederse servisi arayın.

Arıza kodu: E76 Müdülasyon arızası
Resetleme işlemi sonrası arıza tekrarlarsa servisi arayın.

Arıza kodu: E77 Düşük Elektrik akımı arızası
Elektrik şebekesi voltajı 170 Volt altına inerse ekranda e77 arıza kodu görülür. Bu arıza durumunda kombi şebekesine reglatör taktırmanızı tavsiye ediyoruz.

Arıza kodu: E78 Kalorifer gidiş ve dönüş suyu sıcaklık uyarısı
Kalorifer devresi gidiş ve dönüş sıcaklık farkı olması gereken değerlerden farklı ise bu arıza meydana gelir. Kalorifer vanaları kapalı olabilir konrol edin, kalorifer tesisat filitresi kirden tıkalı olabilir. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi çağırmalısınız.
İletişim & Danışma
Canlı Destek
0 555 883 33 83  /  0 216 317 81 81